Festyn rodzinny Fort IV

W dniu 21 września 2019r. po raz ósmy spotkaliśmy się na corocznym festynie rodzin i dzieci adopcyjnych z województwa kujawsko-pomorskiego w Twierdzy Toruń – Fort IV.

Gościem  specjalnym naszego spotkania była Pani Katarzyna Lubańska Przewodnicząca Komisji Pracy, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, która życzyła dzieciom i rodzicom wspaniałej zabawy.

Frekwencja jak co roku dopisała, w spotkaniu uczestniczyło ok. 320 osób. Licznie przybyłe dzieci wraz z rodzicami miały możliwość uczestniczyć w warsztatach wypieku pierników, zwiedzały fort w formie podchodów pod czujnym okiem przewodnika, który zapoznał uczestników z historią Twierdzy.  Podchody dostarczyły dzieciom solidną dawkę edukacji i niezapomnianych wrażeń. Młodsze dzieci w kąciku plastycznym rysowały, kolorowały a Panie z Oddziału w Jaksicach pięknie malowały chętnym dzieciom buźki. W ten sposób grono bawiących się dzieci powiększyło się o kotki, tygryski i piratów itp.

Dodatkową atrakcją naszego spotkania były gry i zabawy terenowe dla wszystkich chętnych odbywające się na majdanie Lewym Twierdzy m.in. strzelanie do tarczy z łuku, oraz wyścigi na nartach, które okazały się dla naszych zawodników ciężką przeprawą.

Po takim wysiłku zawodnicy i rodzice posilili się gorącym żurkiem i ciepłą kiełbasą z grilla. Apetyt dopisywał wszystkim uczestnikom.

W tym miejscu również bardzo gorąco dziękujemy naszemu Sponsorowi, który dostarczył (jak w każdym roku) różne gadżety m.in. piłki, światełka odblaskowe, czapeczki, długopisy, które rozdawane są dzieciom podczas festynu.

Mamy nadzieję, że po raz kolejny dostarczyliśmy w tym dniu  Dzieciom i Rodzicom wiele radości i przyjemności poprzez możliwość wspólnej zabawy.

W miłej atmosferze czas festynu szybko  minął, mamy nadzieję, że w pamięci uczestników pozostanie dłużej, a pomoże w tym nasza galeria, do obejrzenia której gorąco zachęcamy.

Do zobaczenia za rok!