Światowy Dzień Adopcji

9 listopada 2020 roku obchodzony jest Światowy Dzień Adopcji.
Został ustanowiony 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych a pomysłodawcą święta był Hank Fortener- założyciel Fundacji AdoptTogether.
Symbolem tego Dnia jest namalowana na dłoni uśmiechnięta buźka, która również od ponad 8 lat towarzyszy na co dzień Kujawsko-Pomorskiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu w Toruniu, jest naszym logotypem oznaczającym niesioną pomoc Dzieciom i Rodzinom.
Janusz Korczak mówił „Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat” dlatego też pragniemy nieść dzieciom radość, uśmiech i szczęście. W swych działaniach dążymy do łamania stereotypów na temat adopcji, podnosząc świadomość społeczeństwa na temat rodzicielstwa adopcyjnego.
Zachęcamy Rodziny rozważające adopcję dziecka do kontaktu z Ośrodkiem.
Obecnie z powodu stanu epidemii COVID-19 możliwy jest kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem poczty e-mail – dane teleadresowe Ośrodka i Oddziałów umieszczone są na stronie www.-k-poa.torun.pl.
Bycie Rodzicem to jedna z najpiękniejszych, ale także najważniejszych ról w życiu.
Dlatego z okazji Światowego Dnia Adopcji wszystkim Rodzinom Adopcyjnym życzymy samych sukcesów w pełnieniu ról rodzicielskich oraz radości z każdego dnia spędzonego z dzieckiem a dzieciom samych pięknych chwil w życiu

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *