Światowy Dzień Adopcji

9 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Adopcji. Został ustanowiony w 2000 roku w Stanach Zjednoczonych a pomysłodawcą święta był Hank Fortener – założyciel Fundacji AdoptTogether.

Symbolem tego Dnia jest namalowana na dłoni uśmiechnięta buźka, która również od ponad 9 lat towarzyszy na co dzień jako logo Kujawsko-Pomorskiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu w Toruniu i jego oddziałach w Bydgoszczy, Jaksicach i we Włocławku. Dłoń jest znakiem pomocy, uśmiech oznacza radość a razem mają symbolizować szczęście płynące z nowej rodziny.

Sentencja Janusza Korczaka brzmi „Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat” dlatego też pragniemy dzieciom nieść radość, uśmiech i szczęście. W swych działaniach dążymy do łamania stereotypów na temat adopcji, podnosząc świadomość społeczeństwa na temat rodzicielstwa adopcyjnego.

Bycie Rodzicem to jedna z najpiękniejszych, ale także najważniejszych ról w życiu.
Dlatego z okazji Światowego Dnia Adopcji wszystkim Rodzinom Adopcyjnym życzymy samych sukcesów w pełnieniu ról rodzicielskich oraz radości z każdego dnia spędzonego z dzieckiem a dzieciom samych pięknych chwil w życiu.

Rodziny rozważające adopcję dziecka serdecznie zachęcamy do kontaktu z Ośrodkiem. Chętnie wyjaśnimy wszelkie kwestie związane z adopcją dziecka oraz udzielimy potrzebnych informacji.